1894–1984
81
109 %
4 000 CZK
etching
6 x 5,5 cm
Signature: Vodrazka
linocut
25 x 30,5 cm
Signature: Jar. Vodrazka
coloured woodcut
14,5 x 10 cm
Signature: J. Vodrazka
ink drawing
20,5 x 9 cm
Signature: V. 78
ink drawing
12 x 8 cm
etching
6,5 x 5 cm
Signature: J. Vodrazka
etching
6,5 x 5 cm
Signature: J. Vodrazka
etching
6,5 x 5,5 cm
Signature: J. Vodrazka
etching
25 x 18 cm
Signature: J. Vodrazka
etching
32 x 24,5 cm
Signature: Jar. Vodrazka
lithography
24 x19,5 cm
Signature: Jar. Vodrazka
graphic
16 x 12 cm
Signature: sign. J. Vodrazka