31 |

Dvorek

Kód položky: 61429

olej, malířská lepenka

v 36,5 ✕ š 46 cm

Signatura: LD Fr. Gross 41

Provenience: Ze sbírky Jaroslava Borovičky. Restituce z Národní galerie Praha – inv. č. O 8062

Vystavováno: České a slovenské malířství první poloviny 20. století. Sbírka moderního umění. Katalog (stálé výstavy) v Praze. Praha, Národní galerie, 1965, reprod... více Vystavováno: České a slovenské malířství první poloviny 20. století. Sbírka moderního umění. Katalog (stálé výstavy) v Praze. Praha, Národní galerie, 1965, reprodukováno v katalogu František Gross. Výběr z díla. Galerie umění karlovy Vary, 7. 10. – 7. 11. 1976, č. k. 5, reprodukováno František Gross. Obrazy / kresby / grafika. Dům umění města Brna, 3. 3. – 9. 4. 1978 Horácká galerie výtvarného umění, Nové Město na Moravě, 16. 4. – 10. 5. 1978, č. k. 13 Konsthall Malmö, Malmö, Švédsko (zezadu štítek Národní galerie v Praze)

Reprodukováno: České a slovenské malířství první poloviny 20. století, Národní Galerie v Praze František Gross. Obelisk, 1969, obr. č. 13

na rubu štítek Národní Galerie v Praze s č. O 8062, štítek NG Praha s popisem díla, štítek výstavy Malmö Konsthall, štítek Washington Wholesale Mouldings s č. 980, odborná expertiza: PhDr. Rea Michalová, Ph. D.

Vyvolávací cena: 290 000 Kč