18 |

Metamorfóza (Proměna)

Kód položky: 57688

olej, plátno

v 66 ✕ š 50 cm

Signatura: PD Štyrský 1937

Provenience: sbírka Marie Čermínové alias Toyen (obraz zdědila po umělcově smrti a odvezla do Paříže); Galerie Maldoror, Praha

Vystavováno: Štyrský a Toyen. 3. výstava (2. výstava surrealistické skupiny) Praha, Topičův salon, 1938, č. k. 10 Štyrského posmrtná výstava, Mánes, 4. 4. – 25. ... více Vystavováno: Štyrský a Toyen. 3. výstava (2. výstava surrealistické skupiny) Praha, Topičův salon, 1938, č. k. 10 Štyrského posmrtná výstava, Mánes, 4. 4. – 25. 4. 1946, konané jako 364. výstava SVU Mánes, č. k. 206 Toyen – Štyrský – Heisler, Centre Georges Pompidou,Musée national d´art moderne, Paris, kat. str. 31 XLII esposizione internationale d’arte, Benátky, 1986 (štítek na zadní straně, nedoloženo) Lenka Bydžovská a Karel Srp, Český surrealismus 1929–1953, Galerie hlavního města Prahy, 16. 10. 1996. – 5. 1. 1997, č. k. 296 Lenka Bydžovská a Karel Srp, Krása bude křečovitá, Alšova jihočeská galerie, Zámecká jízdárna, Hluboká nad Vltavou, 15. 5. – 2. 10. 2016 Jindřich Štyrský, Dům u Kamenného zvonu (30. 5. – 9. 9. 2007), č. k. 248

Reprodukováno: Lenka Bydžovská & Karel Srp, Jindřich Štyrský, Argo, Praha, 2007, obr. 533, s. 408; obr. 709, s. 542 – zachyceno na fotografii autorského dua Frant... více Reprodukováno: Lenka Bydžovská & Karel Srp, Jindřich Štyrský, Argo, Praha, 2007, obr. 533, s. 408; obr. 709, s. 542 – zachyceno na fotografii autorského dua František Illek & Alexandr Paul dokumentující Štyrského byt po jeho smrti Český surrealismus, Argo, 1996, obr. 150 Krása bude křečovitá, Arbor Vitae, s. 429

rámováno, na rubu štítek výstavy Venezia, 86, nečitelné razítko, odborná expertiza PhDr. Karel Srp, PhDr. Rea Michalová, Ph.D

Vyvolávací cena: 6 500 000 Kč