akryl, lepenka
51 x 76 cm
Signature: neznačeno
Starting price: | CZK 22 000 |
dřevěná plastika
v. 25 cm
Signature: sign. dole Sopko 80
olej, lepenka
16 x 23,5 cm
Signature: sign. PD K. Souček
Starting price: | CZK 8 000 |
olej, překližka
43 x 31,5 cm
Signature: sign. PD K. Souček
Starting price: | CZK 13 000 |
serigrafie, karton
44,5 x 44,5 cm
Signature: sign. PD Sýkora 96
Starting price: | CZK 8 000 |
bronz
v. 37 cm
Signature: sign. na plintě V.
Starting price: | CZK 25 000 |
olej, plátno
73 x 54,5 cm
Signature: sign. LD Vaculka
Starting price: | CZK 14 000 |
olej, sololit
30 x 35,5 cm
Signature: sign. PD Valter 78
Starting price: | CZK 21 000 |
olej, plátno
60 x 73,5 cm
Signature: sign. LD Vašíček 75
olej, malířská lepenka
71 x 51,5 cm
Signature: sign. PD Vohrabal 60
Starting price: | CZK 20 000 |
olej, malířská lepenka
50 x 60 cm
Signature: sign. LD O. Blažíček 34
Starting price: | CZK 39 000 |
olej, lepenka
35 x 52 cm
Signature: sign. PD V. Březina
olej, lepenka
26,5 x 33,5 cm
Signature: sign. PD O. Bubeníček
Starting price: | CZK 10 000 |
olej, plátno
80 x 60 cm
Signature: sign. LD Csordák Ludvík
Starting price: | CZK 40 000 |
olej, lepenka
46 x 37 cm
Signature: sign. PD F. Engelmüller
1910
olej, lepenka
33,5 x 45,5 cm
Signature: sign. LD Rom. Havelka 1910
olej, plátno
80 x 97 cm
Signature: sign. LD Holub
Starting price: | CZK 60 000 |
olej, malířská lepenka
50 x 65 cm
Signature: sign. PD J. Honsa
olej, lepenka
40 x 50 cm
Signature: sign. LD J. Honsa
Starting price: | CZK 35 000 |
olej, malířská lepenka
37 x 41 cm
Signature: sign. LD Al. Kalvoda
olej, lepenka
41 x 54,5 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 36 000 |
olej, karton
40 x 52,5 cm
Signature: sign. LD Kaván
Starting price: | CZK 29 000 |
olej, lepenka
28 x 32 cm
Signature: sign. LD K. Langer
Starting price: | CZK 5 000 |
olej, plátno
70 x 100 cm
Signature: sign. PD Aug. Mervart 37
olej, lepenka
50 x 65 cm
Signature: sign. PD Panuška
Starting price: | CZK 24 000 |
50 x 65 cm
Signature: sign. LD Panuška
Starting price: | CZK 28 000 |
olej, lepenka
50 x 53 cm
Signature: sign. PD J. Ullmann
olej, plátno
53,5 x 75,5 cm
Signature: sign. PD Ullmann
Starting price: | CZK 45 000 |
olej, překližka
50 x 63,5 cm
Signature: sign. PD F. Jakub
Starting price: | CZK 37 000 |
olej, plátno
28,5 x 38,5 cm
Signature: sign. LD Jambor 1931
olej, lepenka
35 x 50 cm
Signature: sign. PD Cína Jelínek 23
1921
olej, plátno
56 x 65,5 cm
Signature: sign. LD O. Koníček 1921
olej, plátno
70 x 100 cm
Signature: sign. LD G. Macoun
olej, lepenka
41 x 55 cm
Signature: sign. LD Panuška
1906
lept s akvatintou
22,3 x 37,5 cm
Signature: sign. PD Vojt. Preissig 06
olej, plátno
57 x 48,5 cm
Signature: sign. PD Emil Schovánek 1936
Starting price: | CZK 9 000 |