88 |

Portrét dívky s rudými vlasy

Kód položky: 61380

olej, plátno

v 46 ✕ š 37,8 cm

Signatura: PD Derain

Provenience: umělcův galerista Paul Guillaume, Paříž Pascal de Sarthe Fine Arts, San Francisco; Galerie de la Presidente, Paříž Christie’s, New York, 12. 9. 2007, pol. 70

Vystavováno: André Derain, Japan travelling exhibition, 1995–1996, Osaka, Tokyo, Kyoto, reprodukováno pod č. 28

Reprodukováno: Souborný katalog díla A. Deraina: M. Kellermann, André Derain, Catalogue raisonné de l’oeuvre peint, Tome II 1915–1934 Éditions Galerie Schmit, Par... více Reprodukováno: Souborný katalog díla A. Deraina: M. Kellermann, André Derain, Catalogue raisonné de l’oeuvre peint, Tome II 1915–1934 Éditions Galerie Schmit, Paris, 1996, č. 1309, s. 259 („Tête de femme“)

odborná expertiza PhDr. Rea Michalová, Ph.D.

Vyvolávací cena: 1 100 000 Kč