uhel, papír
57 x 39 cm
Signature: sign. PD Trnka 64
Starting price: | CZK 16 000 |
pastel, papír
16 x 20 cm
Signature: sign. PD Z.J.
Starting price: | CZK 28 000 |
olej, plátno
94,5 x 75,5 cm
Signature: sign. LN Jan Bauch
Starting price: | CZK 380 000 |
olej, plátno
106 x 79 cm
Signature: sign. LD K Černý Š 43
Starting price: | CZK 450 000 |
olej, plátno
46 x 62 cm
Signature: sign. PN Emil Filla 46
Starting price: | CZK 980 000 |
olej, plátno
50 x 40,5 cm
Signature: sign. PD Jar. Král 1934
Starting price: | CZK 390 000 |
olej, plátno
44 x 54,5 cm
Signature: sign. PD Coubine
Starting price: | CZK 150 000 |
olej, plátno
92 x 74 cm
Signature: sign. PD Coubine
Starting price: | CZK 230 000 |
olej, plátno
125 x 85 cm
Signature: sign. vzadu M. Medek 1965
Starting price: | CZK 650 000 |
1883
olej, plátno
89 x 60,5 cm
Signature: sign. LD Mucha/83
Starting price: | CZK 680 000 |
20,5 x 26 cm
Signature: sign. PD Jos. Navrátil
Starting price: | CZK 140 000 |
olej, plátno
32 x 42 cm
Signature: sign. PD AP
Starting price: | CZK 90 000 |
enkaustika, olej, plátno
73 x 54 cm
Signature: sign. PD Ant. Procházka 35
Starting price: | CZK 340 000 |
1909
olej, lepenka
60 x 73 cm
Signature: sign. PD AP
olej, plátno
70,5 x 106 cm
Signature: sign. nezjištěna
Starting price: | CZK 400 000 |
olej, plátno
68 x 55,5 cm
Signature: sign. PD V. Špála 32
kolor. kresba uhlem, karton
90 x 60 cm
Signature: sign. LD Tichý 46
terakota
13,3 x 23,5 cm
Signature: sign. K. Dvořák 25
Starting price: | CZK 3 800 |
bronz
v. 38 cm
Signature: neznačeno
Starting price: | CZK 195 000 |
bronz
v. 36 cm
Signature: sign. nezjištěna
cín
30 x 24 cm
Signature: sign. O. Janeček
Starting price: | CZK 7 000 |
keramická váza - majolika
v. 53 cm
Signature: nesignováno
Starting price: | CZK 14 000 |
cín
v. 136 cm
Signature: sign. LD Eva Kmentová
Starting price: | CZK 21 000 |
keramická kachle
14,5 x 14,5 cm
Signature: sign. vzadu Kutálek
Starting price: | CZK 1 400 |
litina, keramika
v. 15,5, d. 52 cm
Signature: sign. K. Nepraš
bronz
v. 36,5 cm
Signature: sign. dole V
Starting price: | CZK 19 500 |
keramika
v. 50 cm
Signature: neznačeno
Starting price: | CZK 3 900 |
olej, lepenka
50 x 66 cm
Signature: sign. PD O. Blažíček
Starting price: | CZK 32 000 |
olej, plátno
100 x 74 cm
Signature: sign. PD R. Brun 37
Starting price: | CZK 19 000 |
olej, lepenka
25 x 38,5 cm
Signature: sign. LD O. Bubeníček
olej, lepenka
26,5 x 34 cm
Signature: sign. PD O. Bubeníček
olej, lepenka
27 x 35 cm
Signature: sign. LD Drtikol 1942
Starting price: | CZK 8 000 |
olej, plátno
46 x 91 cm
Signature: sign. PD Boh. Dvorský 44
Starting price: | CZK 48 000 |
olej, plátno
75 x 63 cm
Signature: sign. PD F. Engelmüller
Starting price: | CZK 39 000 |
tempera, lepenka
50 x 55 cm
Signature: sign. LN Fišárek 70
olej, plátno
45,5 x 55,5 cm
Signature: sign. PD Fišárek 39
Starting price: | CZK 22 000 |