gouache, distemper, carton
58 x 40 cm
Signature: sign. Naceradsky 78
Starting price: | CZK 22 000 |
goauche, carton
52 x 39 cm
Signature: sign. M. Rittstein 78
Starting price: | CZK 38 000 |
collage
16 x 21 cm
Signature: sign. F. Muzika 70
Starting price: | CZK 4 000 |
acrylic, canvas
50 x 50 cm
Signature: sign. J.G.D. 1986
Starting price: | CZK 49 000 |
wax technigue, hardboard
32 x 25 cm
Signature: sign. V. Kiml 73
Starting price: | CZK 28 000 |
acrylic, canvas
81,5 x 54,5 cm
Signature: sign. Zdenek Kirchner
Starting price: | CZK 50 000 |
coloured serigraphy 22/45
51 x 59 cm
Signature: sign. Mzyk Josef 1979
Starting price: | CZK 6 000 |
oil, canvas
50 x 60 cm
Signature: sign. Vasicek
coloured lithography 6/50
55,5 x 73 cm
Signature: sign. A. Lamr 90
Starting price: | CZK 4 500 |
oil, canvas
85 x 75 cm
Signature: sign. Cundrla 75
Starting price: | CZK 25 000 |
70. léta 20. s
graphic EA
50 x 46,5 cm
Starting price: | CZK 10 000 |
comb. technigue, collage, pencil, ink, carton
84 x 59,5 cm
Signature: sign. back Vera Janouskova 1991
Starting price: | CZK 9 800 |
graphic 57/125
85 x 53 cm
Signature: sign. Adriena Simotova
perfored tin, dry point 2/4
52 x 76 cm
Signature: sign. Alena Kucerova 1993
etching 12/50
39,5 x 32 cm
Signature: sign. M. Blabolilova
Starting price: | CZK 1 500 |
monotype, paper
32 x 18 cm
Signature: sign. Old. Hamera 2001
Starting price: | CZK 7 000 |
pastel, carton
39 x 24 cm
Signature: sign. J. Valova 84
Starting price: | CZK 9 000 |
pastel, carton
76,5 x 56,5 cm
Signature: sign. back
Starting price: | CZK 39 000 |
acrylic, gouache, ink
44 x 60 cm
Signature: sign. Malek V 76
acrylic, gouache, ink
44 x 60 cm
Signature: sign. Malek V 76
oil, canvas
162 x 135 cm
Signature: sign. back Rudolf Nemec 1986
Starting price: | CZK 180 000 |
oil, email, canvas
100 x 70 cm
Signature: sign. back Rudolf Nemec 1984
Starting price: | CZK 85 000 |
oil, textile, sand, hardboard
330 x 240 cm
Signature: sign. back M. Rittstein
Starting price: | CZK 450 000 |
2005
email, hardboard
93 x 122 cm
Signature: sign. back P.V. 05
Starting price: | CZK 48 000 |
oil, hardboard
81,5 x 68 cm
Signature: sign. J. Voves
Starting price: | CZK 35 000 |
2000
paper, colour, ink
82 x 58 cm
Signature: sign. J. Voves
oil, hardboard
60 x 74,5 cm
Signature: sign. P.V.
Starting price: | CZK 30 000 |
oil, canvas
30 x 30 cm
Signature: sign. back Zippe 92
Starting price: | CZK 20 000 |
coloured serigraphy 11/100
53 x 53 cm
Signature: sign. Sykora
Starting price: | CZK 19 000 |
comb. technigue, jute, hardboard
47 x 58 cm
Signature: sign. back Vaclav Blaha
acrylic, canvas
95 x 95 cm
Signature: sign. back Urbasek
1999 - 2000
comb. technigue, canvas
95 x 75 cm
Signature: sign. back Urbasek R.
acrylic, canvas
100 x 100 cm
Signature: sign. back Urbasek 1975 III
oil, canvas
35 x 35 cm
Signature: sign. Bostik
Starting price: | CZK 220 000 |
pastel, carton
48 x 44 cm
Signature: sign. Bostik
Starting price: | CZK 70 000 |
coloured dry point
17 x 22 cm
Signature: sign. Bostik 198
Starting price: | CZK 8 000 |