1883–1950
Při pohledu na průřez Konůpkovým dílem vidíme jeho silné zaujetí mystikou a vizionářstvím, podobně jako tomu bylo například v rané tvorbě Františka Kupky, Františka Bílka, Josefa Váchala. Za nejvýznamnější jsou považována Konůpkova díla z počátku 20. století, která jsou ovlivněna symbolismem a stylizována dle secesní klimtovské ornamentiky. Konůpka ovlivnil také německý a severský expresionismus (například v díle E. Muncha), přechodně se věnoval i kubismus, jehož některé prvky se staly natrvalo součástí jeho výtvarného projevu. U mnoha prací je vidět podobná kubistická estetika jako u děl Bohumila Kubišty nebo Václava Špály. Důležitou roli v Konůpkově tvorbě sehrála také imaginativní, tajuplná krajina připomínající duch surrealismu. Na tvorbě Jana Konůpka se potvrzuje, jak bravurním eklektikem byl. Zároveň si však jeho dílo uchovává svou originalitu a osobitý rukopis, který teprve čeká na své plné docenění.
309
134 %
27 600 Kč
6 715 Kč
48 000 Kč
8,5 x 7 cm
Signatura: neznačeno
9,5 x 7 cm
Signatura: PD Kpk v tisku
7,5 x 8 cm
Signatura: PD Kpk v tisku
14,5 x 22,5 cm
Signatura: PD Kpk
15 x 22,5 cm
Signatura: PD Kpk 36
11,5 x 8,5 cm
Signatura: PD Konůpek 20.
akvarel, kresba tuší
36 x 25,5 cm
Signatura: UD monogram Kpk (datace nečitelná)
5 x lept
19 x 4 / 19,5 x 14,5 cm (5 ks)
Signatura: 5 x PD Konůpek
24 x 16 cm
Signatura: neznačeno
14,5 x 11 cm
Signatura: PD Konůpek
9,5 x 7 cm
Signatura: neznačeno
8,5 x 7,5 cm
Signatura: neznačeno