1885–1974
olej, plátno
v 88 ✕ š 78,5 cm
Signatura: LD Gustav Böhm / 1916
barevný pastel
v 41 ✕ š 22,5 cm
Signatura: LD 1923 Gustav Böhm
barevná litografie
v 15,5 ✕ š 22,5 cm
Signatura: PD Gustav Böhm Paris
1912
akvarel, tempera, lepenka
100 x 70 cm
Signatura: LD Gustav Boehm 1912
1912
akvarel, tempera, lepenka
100 x 70 cm
Signatura: LD Gustav Böhm 1912
1912
akvarel, tempera, lepenka
100 x 70 cm