1909–1976
akvarel
v 38 ✕ š 23,5 cm
Signatura: PD E Weirauch 46
litografie
v 32,5 ✕ š 23,5 cm
Signatura: PD EWeirauch 63
barevné fixy, pastel
v 42,5 ✕ š 30,5 cm
Signatura: PD EWeirauch 64
olej, lepenka
v 60 ✕ š 45 cm
Signatura: PD E. Weirauch
tempera
49 x 63 cm
Signatura: PD E. Weirauch 61
tempera, lepenka
53 x 30 cm
Signatura: PD E. Weirauch 62
akvarel, karton
39,5 x 49,5 cm (výřez)
Signatura: PD Emil Weirauch 30/8 1967
tempera, lepenka
39 x 29 cm
Signatura: PD Weirauch
olej, lepenka
48 x 60 cm
Signatura: PD E. Weirauch 60
tempera, lepenka
39 x 29 cm
Signatura: PD Weirauch
tempera, lepenka
39 x 29 cm
Signatura: PD Weirauch
57 x 39 cm
Signatura: PD E Weirauch 1943