1937–1938
olej, plátno
v 42 ✕ š 33,5 cmSignatura: PD A. Derain
Provenience: Van Diemen – Lilienfeld Galleries, New York, USA soukromá sbírka; Achim Moeller Fine Art Ltd. New York, USA; Christie’s New York, Impressionist and Modern Art, 20. 2. 2002, pol. 56; Karl & Faber, Mnichov, Německo, Moderne Kunst – Ausgewählte Werke, 7. 12. 2016, pol. 531; Galerie Pictura, Praha, 29. 3. 2017
Reprodukováno: Souborný katalog díla A. Deraina: M. Kellermann, André Derain, Catalogue raisonné de l’oeuvre peint, Tome III 1935–1954, Éditions Galerie Schmit, P... více Reprodukováno: Souborný katalog díla A. Deraina: M. Kellermann, André Derain, Catalogue raisonné de l’oeuvre peint, Tome III 1935–1954, Éditions Galerie Schmit, Paris, 1999, č. 1852, s. 123 („Portrait de Geneviève, au foulard, nièce de l'artiste“)
na rubu štítek Van Diemen-Lilienfeld Galleries v New Yorku, odborná expertiza PhDr. Rea Michalová, Ph.D.
Vyvolávací cena: | 950 000 Kč |