87 |

Pohled na Kreml

Kód položky: 61116

1903

olej, lepenka

v 29,5 ✕ š 51 cm

Signatura: PD Rerich 1903

Provenience: Knihkupectví a nakladatelství Ferdinand Svoboda, Praha II (dopisem z 23. 11. 1936 doložena nabídka díla kuratoriu Moderní galerie v Praze) Státní pojišťovna, Praha – deponováno v Národní galerii Praha (DO 3296), 15. 6. 1954 převzato z jejího depozitu

Reprodukováno: v monografii N. K. Rerich, Petrohrad, 1918

na rubu štítek Národní Galerie s č. DO 3271(3296); na zadní straně ruský text a jeho znění v češtině: „Tato skica jest registrována v seznamu prací v knize N. K. Rerich vydané v Petrohradě v roce 1918 a představuje pohled na Kreml, Moskva a jest malována v r. 1903.“, odborná expertiza PhDr. Rea Michalová, Ph.D.

Vyvolávací cena: 550 000 Kč