18 |

Zátiší s kávovou konvicí

Kód položky: 60105

1915

olej, pískové pasty, lepenka

v 48 ✕ š 32,5 cm

Signatura: PD A. Procházka

Provenience: ze sbírky prof. MUDr. Otakara Teyschla, DrSc. (1891–1968), přednosty Dětské kliniky Masarykovy univerzity v Brně, průkopníka československé pediatrie a přední osobnosti brněnského meziválečného sběratelství

Vystavováno: Výstava národního umělce Antonína Procházky, Linky Procházkové, nositelky Řádu práce, Dům umění města Brna, Slovanský ostrov, Praha, 1958, č. kat. 41... více Vystavováno: Výstava národního umělce Antonína Procházky, Linky Procházkové, nositelky Řádu práce, Dům umění města Brna, Slovanský ostrov, Praha, 1958, č. kat. 41 (vřazeno do r. 1913) Antonín Procházka, Obrazy z let 1910–1925, Dům umění města Brna, 1967, č. k. 29

Reprodukováno: monografie Antonín Procházka 1882–1945, Muzeum města Brna, Moravská galerie v Brně, Obecní dům, Praha, 2002, s. 93 a s. 313 (č. kat. – soupisu O 13... více Reprodukováno: monografie Antonín Procházka 1882–1945, Muzeum města Brna, Moravská galerie v Brně, Obecní dům, Praha, 2002, s. 93 a s. 313 (č. kat. – soupisu O 134) Miroslav Lamač, Osma a Skupina výtvarných umělců, 1907–1917, Odeon, Praha, 1988, s. 385, obr. 412 Karel Lamač – Osma a Skupina výtvarných umělců 1907–1917, Praha 1988, str. 409

odborná expertiza PhDr. Rea Michalová, Ph.D.

Vyvolávací cena: 6 100 000 Kč