5 |

Upír a dělnická revoluce

Kód položky: 58769

1899

tuš, akvarel, papír

v 28 ✕ š 41 cm

Signatura: PD J. Panuška 99

Vystavováno: Galerie hlavního města Prahy – dům U Kamenného zvonu, V okovech smíchu. Karikatura a české umění 1900–1950, 2006 Oblastní galerie výtvarného umění... více Vystavováno: Galerie hlavního města Prahy – dům U Kamenného zvonu, V okovech smíchu. Karikatura a české umění 1900–1950, 2006 Oblastní galerie výtvarného umění v Chebu, 2009 Kunstmuseum Bayreuth, 2010 Oblastní galerie výtvarného umění Jihlava, 2012 Západočeská galerie v Plzni – výstavní síň „13“, Na okraji davu. Umění a sociální otázkav 19. století, 2014 Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou, 2014 Severočeská galerie v Litoměřicích, 2015

Reprodukováno: publikace Roman Prahl, Adam Hnojil – Démoni ze země nevědomí, Hluboká nad Vltavou a Praha 2014 V okovech smíchu, Karikatura a české umění1900–1950... více Reprodukováno: publikace Roman Prahl, Adam Hnojil – Démoni ze země nevědomí, Hluboká nad Vltavou a Praha 2014 V okovech smíchu, Karikatura a české umění1900–1950 Ondřej Chrobák, Tomáš Winter (eds.), V okovech smíchu. Karikatura a české umění 1900–1950, Praha 2006, s. 12 (reprodukováno) Patrik Šimon – Adam Hnojil, Zamlčená moderna / Iluze a sny / Středoevropské umění ze sbírky Patrika Šimona / 1880–1930, Praha 2009, s. 134 (repro) Patrik Šimon – Adam Hnojil, Die totgeschwiegene Moderne / Illusionen und Träume / Mitteleuropäische Kunst aus der Privatsammlung von Patrik Šimon / 1880–1930, Praha 2009, s. 134 (repro) Roman Prahl, Na okraji davu. Umění a sociální otázka v 19. století, Plzeň 2014, s. 30, č. 27 (repro), s. 81, č. kat. 6 Alfred Kubin a Sascha Schneider: Démoni ze země nevědomí, Praha 2014, s. 27 reprodukováno, č. kat. 13

rámováno, paspartováno, zaskleno, odborná expertiza PhDr. Rea Michalová, Ph.D.

Vyvolávací cena: 120 000 Kč