29 |

Kapka světla

Kód položky: 55910

kombinovaná technika, kvaš, akvarel, uhel, tuš, karton

v 49 ✕ š 62 cm

Signatura: PD J. Šíma 57

Provenience: sbírka Henri Michauxe (1899–1984), významného belgicko-francouzského malíře, spisovatele a básníka, kultovní postavy hnutí Beatniků, blízkého přítele a velkého obdivovatele díla Josefa Šímy

Vystavováno: Josef Sima, retrospektivní výstava, Musée National d'Art Moderne, Paris, 7. 11. – 23. 11. 1968, č. k. 159 (s názvem „Dessin“), Joseph Sima 1891–1971... více Vystavováno: Josef Sima, retrospektivní výstava, Musée National d'Art Moderne, Paris, 7. 11. – 23. 11. 1968, č. k. 159 (s názvem „Dessin“), Joseph Sima 1891–1971, Museum Bochum, Německo, 9. 11. 1974 – 5. 1. 1975, č. k. 214 (s názvem „Ohne Titel“)

na rubu štítek sbírky a štítek výstavy Musée national ďart Moderne Paris, odborná expertiza PhDr. Rea Michalová, Ph.D.

Vyvolávací cena: 480 000 Kč