1897
barevná litografie
Signatura: sign. v desce PD Hofbauer
vítězný návrh pro I. Výstavu spolku Mánes v Topičově salonu, pro rok 1898, vytiskl Lit. umělecký ústav Neuberta Praha - Smíchov (UPM)