Žena před zrcadlem

Kód položky: 63497

olej, plátno

v 46 ✕ š 38 cm

Signatura: LD Kars 30

Provenience: původně z majetku rakouské sběratelky Elfriede Zehetmayer (1940–2019), která po své smrti odkázala čtyři Karsovy obrazy, včetně tohoto, spolku Neunerhaus, zaměřujícímu se na pomoc lidem bez domova – následně prodáno v jeho prospěch na aukci Im Kinsky, Vídeň, Rakousko, 25. 6. 2020, pol. 1262

Vystavováno: Souborná výstava malíře Georges Karse, SVU Mánes, Praha, 8. 1. – 3. 2. 1937, č. k. 57 („Žena před zrcadlem“)

na rubu dvě nečitelná razítka, odborná expertiza PhDr. Rea Michalová, Ph.D.

Vyvolávací cena: 290 000 Kč

Související kategorie